Panevėžio sporto centro ugdytinių pasiekimai „Sprinto dienoje“

Šeštadienį Panevėžio sporto centro lengvosios atletikos manieže rungtyniavo sprinteriai – vyko tradicinės tarptautinės „Sprinto dienos – 2024“ varžybos. Beveik 300 stipriausių bėgikų iš visos Lietuvos bei Latvijos varžėsi sprinto dvikovėje penkiose amžiaus grupėse. Panevėžio sporto centro ugdytiniai laimėjo 7 aukso, 11 sidabro ir 6 bronzos medalius.

Geriausiai varžybose sekėsi jaunučių amžiaus grupėje dalyvavusiam Ugniui Janušauskui, kuris susumavus rezultatus laimėjo pirmąją vietą (7.92; 25.23). Toje pačioje amžiaus grupėje dalyvavęs Julius Aukštikalnis užėmė antrąją vietą (7.78; 25.63), antra taip pat finišavo Smiltė Paukštytė (8.24; 26.54). Tomas Alijošaitis finišo liniją kirto penktas, Lukas Mažukna – šeštas, Emilijus Dūda – septintas, Benas Ivanovas bei  Emilija Celiešiūtė – devinti, Vakaris Paulauskas – dešimtas. Pirmąją vietą suaugusiųjų grupėje laimėjo Panevėžio sporto centro klubo „Žvaigždė“ ugdytinis Kristupas Seikauskas (6.96; 22.30). Antras finišavo toje pačioje grupėje dalyvavęs Domantas Dobrega (7.23; 22.74). Mergaičių amžiaus grupėje antrąja vietą iškovojo Liepa Valikonytė (8.43, 28.40), ketvirta finišavo Ignė Stakauskaitė, penkta – Elzė Rasiulytė, šešta – Ugnė Šteinaitė, septinta – Lėja Sereikaitė, aštunta – Miglė Kuosaitė. Šeštas atbėgo toje pačioje amžiaus berniukų grupėje dalyvavęs Danielius Vaišvidas. Jaunių grupėje Aidas Armokas buvo penktas, Benas Malinauskas – šeštas, Patricija Grigalionytė – septinta,  Martynas Klimavičius – dešimtas. Jaunimo grupėje Airai Kurklietytei atiteko septinta, Tomai Trotenskytei – devinta vietos. Visi šie sportininkai turėjo bėgti 60 ir 200 m distancijas.

Jaunimo grupėje 60 bei 300 m distancijas įveikusi Ieva Valiulytė (10.26; 54.67) užėmė trečiąją vietą. Suaugusiųjų grupėje startavęs Ignas Dailidėnas taip pat buvo trečias (7.73; 39.47).

Estafetėse mergaičių grupėje greičiausias buvo Viktorijos Stakauskaitės ir Liepos Valikonytės duetas (13,79 sek.). Elzė Rasiulytė ir Lija Sereikaitė užėmė antrąją vietą (14.43 sek.), Miglė Kuosaitė ir Ugnė Šteinaitė buvo trečios (14.49 sek.). Jaunučių grupėje greičiausiai estafetės rungtį įveikė  Emilija Celiešiūtė ir Smiltė Paukštytė (13.41) bei Ugnius Janušauskas ir Julius Aukštikalnis (13.64). Emilijus Dūda ir Vakaris Paulauskas finišo liniją kirto antri (14.43 sek.), Santa Stančiauskaitė ir Aurėja Mackevičiūtė – trečios (14.62 sek.). Jaunių grupėje pirmąją vietą užėmė Aidas Armokas su Martynu Klimavičiumi (12.46 sek.), antri buvo Viltė Poviliūnaitė su Gabriele Janušauskaite (14.23 sek.) ir Benas Pertulaitis su Povilu Gikniumi (13.11 sek.). Trečios atbėgo Goda Barzdaitė ir Amelija Bronizaitė (14.85 sek.). Jaunimo amžiaus grupėje greičiausios buvo Aira Kurklietytė ir Patricija Grigalionytė (13.42 sek.), antra vieta atiteko Gilijos Mėlynytės ir Nedos Vidzėnaitės duetui (14.43 sek.), trečios – Emilija Kalibartaitė ir Toma Trotenskytė (14.62 sek.). Kiekvienas sportininkas turėjo nubėgti po 50 m.

Suaugusiųjų grupėje dalyvavę Toma Trotenskytė, Emilija Kulibartaitė, Amelija Bronizaitė ir  Goda Barzdaitė 4×200 m estafetę įveikė per 2 min. 5 sek. Šis rezultatas sportininkėms užtikrino antrąją vietą.

Varžybose dalyvavo Panevėžio sporto centro lengvosios atletikos trenerių Aldonos Dobregienės, Viktorijos Barvičiūtės, Kristinos Sabalytės, Rimvydo Smilgio, Remigijaus Jakubausko, Brigitos Šaučiūnaitės ir Gyčio Krivicko ugdytiniai.