Panevėžyje vyko tradicinis rankinio turnyras

Savaitgalį Panevėžyje vyko tradicinis tarptautinis XXVII rankinio turnyras „Panevėžio taurė – 2023“, į kurį dalyvauti iš įvairių Lietuvos miestų bei kaimynių Latvijos bei Estijos atvyko 850 sportininkų. Varžybose teisėjavo Lietuvos rankinio federacijos teisėjų asociacijos atstovai, vyko jaunųjų teisėjų tarptautinis seminaras.

„Džiaugiuosi šiuo kiekvienais metais rugsėjį sėkmingai organizuojamu turnyru. Per 27 metus Panevėžyje varžėsi įvairaus amžiaus rankininkų komandos iš Lietuvos, Lenkijos, Slovakijos, Čekijos, Vokietijos. Turnyrą itin pamėgo artimiausi kaimynai latviai bei estai, kurie pas mus dalyvauti atvyksta beveik kasmet. Šiemet atvyko 25 komandos – 13 latvių bei 12 – estų. Galiu konstatuoti, kad praleistas puikus rankinio savaitgalis Panevėžyje. 4 sporto bazėse įvyko net 156 rankinio kovos, kurios žiūrovams dovanojo daug gražių reginių,  o visiems rankininkams tai buvo vertinga patirtis, ruošiantis naujam sezonui“, – kalbėjo Panevėžio sporto centro rankinio treneris Mindaugas Vėta.

Rankinio turnyre dvi dienas varžėsi 62 komandos. Panevėžiui atstovavo 8 rankininkų komandos. Vaikinai varžėsi U11, U14, U15 , U18, o merginos, U13, U15 ir U17 grupėse. Geriausiai sekėsi U11 amžiaus grupės Panevėžio sporto centrą lankantiems vaikinams, kurie palaužę visus savo varžovus tapo čempionais. Antrą vietą iškovojo tiek U15 grupėje žaidžiantys vaikinai, tiek ir merginos. Abi panevėžiečių komandos pasidabino sidabro medaliais. U13 amžiaus grupėje žaidusios merginos laimėjo bronzą. Ketvirti liko U18 vaikinai ir U17 merginos. Penkta vieta atiteko U14 vaikinams, šeštą vietą užėmė jungtinė PRSSG-Panevėžio sporto centro komanda.

Pasibaigus varžyboms buvo apdovanoti geriausi žaidėjai. Panevėžio komandų geriausiais tapo Ernestas Guogis ir Ignas Trainys (U18), Pijus Špokavičius, Gabrielė Morkūnaitė (U15), Nojus Karvelis (U14), Domantas Suchockis (U11), Uljana Švelnė (U17) bei Milėja Miciūnaitė (U13).

Panevėžyje rankininkus ugdo Panevėžio sporto centro treneriai Mindaugas Vėta, Laura Salamanavičė, Mindaugas Barzdenis, Aldona Šlėktienė, Sergejus Sokolovas, Valdemaras Burba.