Tarptautiniame orientavimosi sporto slidėmis čempionate užimtos prizinės vietos

Savaitgalį Latvijos Lubeja apylinkėse dvi dienas vyko Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionatas, kuriame varžėsi bei prizines vietas užėmė Panevėžio sporto centro trenerio Algirdo Šalkausko ugdytiniai.

Šeštadienį sportininkai dėl čempionų vardų varžėsi vidutinėje trasoje. Armantė Šimaitė (M14) 2,8 km distanciją su 10 kontrolinių punktų įveikė per 56 min. 26 sek. ir užėmė antrąją vietą.  V12 grupėje varžęsis Augustas Unskinas įveikdamas 1,5 km nuotolį su 7 kontroliniais punktais sugaišo 24 min. 23 sek. ir užėmė pirmąją vietą. Toje pačioje amžiaus grupėje varžęsis Kajus Bartkaitis (29 min. 43 sek.) užėmė antrąją, o Augustas Šešelgis (34 min. 23 sek.) – trečiąją vietas. Tadas Mackevičius (V17) 4,2 km nuotolį ir 15 kontrolinių punktų įveikė per 33 min. 51 sek. bei laimėjo antrąją vietą. Salvijus Strolė (V20) 5,2 kilometro su 17 kontrolinių punktų trasą įveikė per 1 val. 17 min. 43 sek. ir iškovojo taip pat antrąją vietą.

Antrą varžybų dieną – sekmadienį – sportininkai varžėsi ilgojoje trasoje. Armantė Šimaitė įveikusi 3 kilometrus su 8 kontroliniais punktais laimėjo antrąją vietą (27 min. 14 sek.). 2,1 kilometro su 6 kontroliniais punktais per 32 min. 44 sek. įveikęs Augustas Unskinas iškovojo pirmąją vietą, Augustas Šešelgis (1 val. 2 min. 31 sek.) laimėjo antrąją, o Kajus Bartkaitis  (1 val. 6 min. 17 sek.) – trečiąją vietas. Tadas Mackevičius 7,1 kilometro ir 15 kontrolinių punktų trasą įveikė per 47 min 21 sek. bei iškovojo antrąją vietą. Salvijus Strolė taip pat užėmė antrąją vietą, 11,3 km trasą ir 20 kontrolinių punktų įveikęs per 1 val. 54 min. 36 sek.

Abi dienas dalyvavo daugiau kaip 200 Lietuvos ir Latvijos įvairaus amžiaus grupių sportininkų.

Kitos varžybos, kuriose dalyvaus Panevėžio sporto centro ugdytiniai, vyks kovo 26 d. Kauno apylinkėse „Kauno estafetės 2023“.

Visi mylintys orientavimosi sportą kviečiami į jau šį trečiadienį, kovo 8 d., startuosiančias masines orientavimosi varžybas „Surask nuotykį“. Varžybos vyks kovo-lapkričio mėnesiais kiekvieną trečiadienį ir sekmadienį. Startas trečiadieniais nuo 16 val., sekmadieniais – nuo 14 val. Orientuojamasi bus įvairiose Panevėžio miesto ir rajono vietovėse. Kovo 8 d. orientavimosi sporto entuziastai laukiami nuo 16 val. Dembavos progimnazijoje. Išsamiau – socialinio tinklo Facebook paskyroje Panevėžio orientacininkai.