Lietuvos dviračių kroso (CX) čempionatai

Vilniaus Žirmūnų paplūdimyje vyko Lietuvos dviračių kroso (CX) čempionatas.

Dviračių kroso (CX) lenktynės trunka apie valandą. Jos dažniausiai rengiamos rudenį ir žiemą. Kalvotos trasos su smėlio ir kliūčių ruožais rato ilgis – 2,5-3,5 km. Lenktyniaujama į plentinius panašiais dviračiais. CX tipo dviračiai, turintys kiek platesnę rėmo šakę, labiau skirti bekelei, miško takeliams, žvyrkeliams, prastesnės būklės šlapiems keliams, todėl turi kiek platesnes padangas. Kroso lenktynių dalyviams kai kuriuose ruožuose tenka neštis dviratį.

Sekmadienį vykusiame čempionate sėkmingai pasirodė Panevėžio SC sportininkai. Pačių mažiausių vaikų grupėje Tadas Trakelis iškovojo bronzos medalį. Tadas Baranauskas U 19 amžiaus grupėje tapo nugalėtoju (1:06:14). U17 merginų grupėje Elžbieta Selevaitė buvo 3-ia (1:00:23), toje pačioje amžiaus grupėje vaikinų tarpe Dovydas Činga U17 grupėje užėmė 4 vietą (55:19).  Sportininkus varžyboms ruošia Anatolijus Novikovas ir Tomas Usevičius.