Meniu Uždaryti

Europos dziudo jaunučių taurės varžybose laimėtas auksas

Panevėžio sporto centro dziudo trenerio Kęstučio Trumpio ugdytinis Kajus Charenka dalyvavo Bielsko-Bialoje vykusiose Europos dziudo jaunučių taurės varžybose. Svorio kategorijoje iki 73 kg kovojęs sportininkas įveikęs priešininkus iš Bosnijos ir Hercegovinos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos, Belgijos bei Čekijos iškovojo auksą.

„Vykdamas į varžybas tikėjausi, kad Kajus užims prizinę vietą, tačiau negalvojau, kad tai bus pirma vieta. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi Kajumi, kuris parodęs ką geriausiai mokėjo išplėšė auksą iš priešininkų rankų. Noriu padėkoti Panevėžio sporto centrui ir Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Sporto skyriui, kurių dėka pavyko dalyvauti šiose varžybose“, – kalbėjo K. Trumpis.

Į Lenkiją dalyvauti rungtynėse dziudo kovotojai atvyko iš 12 valstybių – Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Belgijos, Ukrainos ir kt. Pasak K. Trumpio, šios Europos dziudo jaunučių taurės varžybos organizuojamos pirmą kartą, kurių metu ruošdamiesi Europos čempionatui kovotojai renka reitingo taškus, nulemsiančius pasirodymo vietą čempionate. Jei šis eksperimentinis variantas pasiseks – Europos dziudo jaunučių taurės varžybos bus organizuojamos kasmet.

Praėjusią savaitę Kaune vyko ir Europos jaunimo dziudo taurės etapas, kuriame dalyvavo Panevėžio sporto centro dziudo trenerio Vido Klimašausko ugdytinis Patrikas Taura. Svorio kategorijoje +100 kg kovojęs sportininkas įveikė Latvijos bei Lenkijos atstovus, o kovoje dėl patekimo į finalines varžybas Patrikas nusileido estų sportininkui. Susitikus Ukrainos atstovą po atkaklių varžybų mūsiškis pripažino priešininko pranašumą ir užėmė penktą vietą. „Nors ir grįžome be medalio, tačiau esu patenkintas rezultatu, Patrikas puikiai kovojo ir viršijo visus mūsų lūkesčius“, – kalbėjo treneris V. Klimašauskas.

Kaune vykusiose varžybose dalyvavo per 250 sportininkų iš 13 valstybių.

Skip to content