Meniu Uždaryti

Ignas Jasas – Lietuvos šachmatų čempionas

Panevėžio sporto centro ugdytiniai dalyvavo Lietuvos jaunučių ir jaunių šachmatų čempionate, kuriame ne tik pasisėmė patirties, bet ir namo grįžo su čempionu.

Varžybose geriausiai sekėsi puikią sportinę formą demonstruojamam trenerio Virginijaus Lakiūno ugdytiniui Ignui Jasui. Nors šioje B12 amžiaus grupėje ir buvo didelė konkurencija, dalyvavo net 41 dalyvis, Ignas įveikęs visus savo varžovus iškovojo čempiono vardą.

Varžybose profesionaliai žaidė ir kiti Panevėžio sporto centro ugdytiniai, kuriems šįkart pritrūko šiek tiek sėkmės. Gabija Isajevaitė M18 grupėje užėmė 6 vietą, Austėja Liobikaitė (M12) – 7, Emma Victoria Seifert (M12), Ieva Isajevaitė (M14) bei Karolina Račickaitė (M16) – 9 vietas. Varžybose su stipriausiais šalies šachmatų žaidėjais taip pat varžėsi Smiltė Petronytė (M16), Tautvydas Petronis (B10), Justas Vijeikis, Jonas Radziukynas (B14), Eimantas Jasas (B18), Germantas Savičiauskas bei Domas Vaicekauskas (B16).

Pasak Panevėžio sporto centro šachmatų trenerės Astos Liobikienės, šis čempionatas yra išskirtinis, nes  viena partija gali trukti daugiau nei keturias valandas, todėl per dieną yra sužaidžiamos tik dvi partijos. Varžybos vykdytos šveicariška sistema, 6–8 ratais, priklausomai nuo dalyvių skaičiaus. „Šalies čempionate susitiko stipriausi šachmatininkai, kaip visąlaik čia netrūko intrigų, tad mums buvo puiki proga pasisemti neįkainojamos patirties, kurią, tikiu, pritaikysime kitose varžybose“, – kalbėjo A. Liobikienė.

Kaune vykusiame čempionate penkias dienas varžėsi per 220 jaunųjų šachmatininkų iš visos Lietuvos.

 

Skip to content