Meniu Uždaryti

Panevėžio sporto centras įgyvendino projektą „Aš ir sportas“

Panevėžio sporto centras įgyvendino neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektą „Aš ir sportas“. Prevencinė veikla vykdyta, siekiant mažinti rizikos bei didinti apsaugos veiksnių įtaką, ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius per sportą, stiprinti vaikų emocinę sveikatą, skatinti fizinį aktyvumą.

Projekto įgyvendinimo metu Panevėžio sporto centro atstovai kartu su socialiniais partneriais siekė įtraukti kuo daugiau jaunimo vasaros metu į sportinius užsiėmimus, renginius, tuo pačiu užkertant kelią neturiningam laisvalaikio praleidimui: skaitytos paskaitos, vyko įvairūs užsiėmimai, organizuotos draugiškos varžybos bei turnyrai, paminėta Kūno kultūros ir sporto diena.

Panevėžio sporto centro ugdytiniams Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Giedrė Kundrotienė skaitė paskaitą „Psichoaktyvių medžiagų vartojimo žala“, lektorius, socialinių mokslų daktaras, fizinio rengimo treneris Andrius Norkus kalbėjo tema „Sveika gyvensena – kelias į sportinį meistriškumą“. Sportininkai buvo supažindinti su rūkymo ir narkotikų vartojimo žala, sužinojo naudingų dalykų apie sveiką gyvenseną, įpročius, žiūrėjo filmuotą medžiagą,  vyko diskusijos.

Įgyvendinant projektą buvo suorganizuoti draugiški mergaičių tinklinio, berniukų  krepšinio, greitųjų šachmatų turnyrai bei lengvosios atletikos metimų čempionatas. Mergaičių draugiškame tinklinio turnyre „Panevėžio taurė-2023“ dalyvavo Panevėžio, Joniškio, Vilniaus ir Radviliškio r. komandos. Berniukų krepšinio turnyre „Panevėžio taurė-2023“ varžėsi komandos iš Panevėžio, Šiaulių ir Vilniaus.

Baigiamasis projekto akcentas – bėgimu paminėta tradicinė Kūno kultūros ir sporto diena, kurią įstaiga kasmet rengia nuo 2008-ųjų, siekdama priminti, kaip yra svarbu judėti, aktyviai leisti laiką.

Į lengvosios atletikos maniežą gausiai susirinkusius renginio dalyvius pasveikino Panevėžio sporto centro administracijos atstovai, treniruotę prieš bėgimą vedė lengvosios atletikos trenerės Viktorija Barvičiūtė ir Kristina Sabalytė. Skaičiuojama, kad renginyje dalyvavo daugiau kaip 450 jaunųjų panevėžiečių.  2009 m. g. ir jaunesni berniukai bei mergaitės aplink stadioną bėgo du ratus,  o  2008 m. g. ir vyresni – keturis. Visiems dalyviams atminčiai įteikti medaliai.

Projekto veiklose dalyvavę Panevėžio sporto centro ugdytiniai džiaugiasi įtraukti į įvairias naujus užsiėmimus.

Projektas finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės biudžeto lėšomis, jam skirta 3 tūkst. Eur.

Dėkojame treneriams, socialiniams partneriams prisidėjusiems prie šio projekto įgyvendinimo.

 

 

Skip to content