Meniu Uždaryti

Irkluotojai dalyvavo Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate

Italijoje Auronzo mieste vyko Pasaulio jaunių ir jaunimo baidarių ir kanojų čempionatas. Jame  Panevėžiui bei visai šaliai atstovavo jungtinė Panevėžio sporto centro, Raimundo Sargūno sporto gimnazijos bei V. Vaičikonio irklavimo klubo komanda.

„Varžybose dalyvavo 11 mano ir trenerės Dalios Vaičikonienės sportininkų. Apžvelgiant rezultatus galiu pasakyti, kad apie tokį sėkmingą komandos pasirodymą galėjome tik pasvajoti. Kai kurie sportininkai to laukė net septynerius metus, buvo įdėta labai daug darbo ir begalė pastangų. Treti metai iš eilės pasaulio čempionatuose olimpinėse rungtyse turime finalininkus, bet šis čempionatas išskirtinai geras. Džiaugiamės sportininkų ryžtu, pasitikėjimu jėgomis ir pasiekimais. Žinojimas, kad mes, Panevėžio miesto atstovai, kaip lygūs kovojame su didelių šalių rinktinėmis būdami vieno miesto atstovai, tik įrodo, kad einame gera kryptimi“, – kalbėjo Panevėžio sporto centro baidarių ir kanojų irklavimo treneris Vytautas Vaičikonis.

Pati pirmoji iš Panevėžio komandos varžybas pradėjo Kotryna Glemžaitė, kuri B finale 200 m vienviete baidare finišo liniją kirto antra ir bendroje įskaitoje liko vienuolikta. Kitą dieną sportininkė pusfinalyje irklavusi vienviete baidare 500 m nuotolyje finišavo trečia ir iškovojo kelialapį į A finalą. „Tai istorinis įvykis. Pirmą kartą Lietuvos baidarių ir kanojų sporto istorijoje mergina olimpinėje rungtyje pateko į A finalą. Labai džiaugiamės šiuo pasiekimu. Vien patekimas į finalą mums labai aukštas rezultatas. Tačiau Kotryna ir finale sugebėjo kovoti dėl medalių, aplenkė tris varžoves ir finišavo šešta. Jos rungtyje dalyvavo keturiasdešimties šalių sportininkai“, – sakė V. Vaičikonis.

Linas Bukauskas ir Orestas Rimšas (PRSSG) irklavę 500 m dviviete baidare užtikrintai pateko į pusfinalį, kuriame užėmę trečią vietą iškovojo teisę startuoti A finale ir kovoti dėl pirmos – devintos vietos. Jame sportininkai olimpinę rungtį įveikė septinti. Keturviete baidare irklavusiems Orestui Rimšai, Linui Bukauskui, Eligijui Bružui (PRSSG) ir Ryčiui Bakui (PRSSG) į pagrindinį finalą patekti nepavyko, tačiau užtikrintai laimėjus B finalą buvo iškovota aukšta dešimta vieta. Pasak V. Vaičikonio, jei tai būtų suaugusiųjų pasaulio čempionatas, tokia vieta garantuotų olimpinius kelialapius.

Rasa Vaičikonytė su Liucija Railaite dviviete baidare olimpinę rungtį įveikė penkioliktos. Jaunimo grupėje pirmus metus startuojantys Karolis Laskovas, Tomas Šimoliūnas, Povilas Čepelė ir Heraldas Kairys užėmė dvidešimtą vietą. Vienviete kanoja irklavusi Vytautė Gaurytė (PRSSG) 500 m nuotolį įveikė penkiolikta. Ši sportininkė su Šiaulių atstovėmis irklavusios 500 m nuotolį keturviete kanoja laimėjo šeštą vietą.

„Labai smagu, kad turime net penkis sportininkus, kurie po šių varžybų tapo Lietuvos rinktinės nariais, nes pagal federacijoje šiuo metu galiojančią tvarką, sportininkai olimpinėse rungtyse iškovoję 1-10 vietą dviem metams patenka į šalies rinktinę“, – savo auklėtinių pasiekimus pakomentavo trenerė Dalia Vaičikonienė.

Sveikiname sportininkus ir jų trenerius su puikiais pasiekimais!

Skip to content