Meniu Uždaryti

Irkluotojams – medalių lietus

Jungtinė Panevėžio sporto centro ir Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos (PRSSG) komanda dalyvavo Trakuose vykusiame Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo jaunimo ir jaunių čempionate. Sportininkai namo grįžo net su 63 medaliais.

Pasak trenerio Vytauto Vaičikonio, šios varžybos svarbios dėl čempionų titulo bei atrankos į Europos jaunių ir jaunimo čempionatą. „Gera matyti, kad konkurencingiausioje rungtyje pirmos keturios vietos atiteko mums. Džiugina ir tai, kad net trylika mūsų auklėtinių iškovojo teisę liepos pabaigoje atstovauti šaliai Europos jaunių ir jaunimo čempionate Portugalijoje. Pagrindinis pasiruošimas ir atrankos baigėsi, pradėsime treniruotis Pasaulio bei Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatams“, – teigia V. Vaičikonis.

Jaunių grupėje dalyvavusi 500 m distanciją irklavusi Kotryna Glemžaitė aplenkė visas savo varžoves ir užėmė pirmąją vietą (1 min. 58 sek.). Vos trimis sekundėmis nuo Kotrynos atsiliko Liucija Railaitė, kuri laimėjo antrąją vietą (2 min. 1 sek.). Vaikinų grupėje greičiausias buvo PRSSG ugdytinis Nedas Kraujalis, kuris laimėjo pirmąją vietą (1 min. 49 sek.). Vienviete kanoja irklavusi Vytautė Gaurytė (PRSSG) laimėjo antrąją vietą (2 min. 35 sek.).

Dviviete baidare plaukusios Kotryna Glemžaitė ir Rasa Vaičikonytė užėmė pirmąją vietą (1 min. 53 sek.), antros atplaukė Liucija Railaitė ir Indrė Savickytė (1 min. 59 sek.). Dvivietę baidarę irklavę PRSSG ugdytiniai Orestas Rimšas ir Eligijus Bružas (1 min. 35 sek.) užėmė pirmąją vietą. Linas Bukauskas su porininku iš PRSSG Nedu Kraujaliu atplaukė antri (1 min. 36 sek.). Dviviete kanoja plaukę broliai Dovydas ir Danielius Gauriai taip pat buvo antri (1 min. 53 sek.). Dviviete kanoja irklavusios Vytautė Gaurytė (PRSSG) su porininke iš Šiaulių užėmė antrąją (2 min. 24 sek.), o Aleksandra Sokolovaitė (PRSSG) su porininke iš Šiaulių (2 min. 31 sek. – trečiąją vietas.

Keturvietę kanoją irklavę Dovydas Gaurys, Danielius Gaurys, Danas Jonelis (PRSSG) bei sportininkas iš Elektrėnų laimėjo antrąją vietą (1 min. 55 sek.). Keturviete baidare irklavę Linas Bukauskas su PRSSG ugdytiniais Ryčiu Baku, Nedu Kraujaliu ir Martynu Grybe užėmė pirmąją vietą (1 min. 31 sek.). Gintaras Laskovas su PRSSG ugdytiniais Benediktu Kebliu, Orestu Rimša ir Eligijumi Bružu buvo antri (1 min. 34 sek.). Rasa Vaičikonytė, Kotryna Glemžaitė, Indrė Savickytė ir Liucija Railaitė buvo greičiausios ir 500 m distanciją įveikusios per 1 min. 51 sek. laimėjo pirmąją vietą. Antra vieta atiteko Kamilei Railaitei, PRSSG ugdytinėms Beatričei Juškaitei, Emai Milašiūtei ir Miglei Sinicaitei (1 min. 59 sek.). Morta Kulikauskaitė su trimis kitų miestų sportininkėmis užėmė trečiąją vietą (1 min. 59 sek.). Atranką praėjo Domantas Gritėnas su porininku iš Kauno, kurie atplaukę per 1 min. 51 sek. laimėjo pirmąją vietą.

Jaunimo grupėje irklavęs Karolis Laskovas vienviete baidare 500 m distanciją įveikė per 1 min. 47 sek. ir laimėjo trečiąją vietą. Dviviete baidare irklavę Povilas Čepelė ir Tomas Šimoliūnas užėmė antrąją vietą (1 min. 39 sek.), trečias atplaukė Karolis Laskovas su porininku iš Kauno (1 min. 41 sek.).

1000 m distanciją jaunių grupėje vienviete baidare irklavę visas tris prizines vietas užėmė  Panevėžio sporto centro ugdytinės. Pirma vieta atiteko Kotrynai Glemžaitei (4 min. 31 sek.), antra – Rasai Vaičikonytei (4 min. 36 sek.), trečia – Indrei Savickytei (4 min. 42 sek.). Vaikinų grupėje antrą vietą laimėjo PRSSG ugdytinis Eligijus Bružas (3 min. 55 sek.), trečią – Orestas Rimšas (3 min 59 sek.). Antrą vietą užėmė dviviete baidare irklavusios Gabrielė Andrijauskaitė ir Indrė Savickytė (4 min. 23 sek.), trečios PRSSG ugdytinės Miglė Sinicaitė ir Gabija Bakaitė (4 min. 24 sek.). Keturviete baidare greičiausiai irklavo ir finišą kirto Domantas Gritėnas, Gintaras Laskovas ir PRSSG ugdytiniai Martynas Grybė bei Nedas Kraujalis (3 min. 21 sek. 4 milisek.). Vos per 5 milisekundes nuo pirmą vietą užėmusių vaikinų atsiliko Titas Misiūnas, Tomas Chainauskas, Vilius Borisas ir Eligijus Bružas (PRSSG). Keturvietę kanoja irklavę broliai Danielius bei Dovydas Gauriai su sportininkais iš Elektrėnų užėmė pirmąją vietą (3 min. 49 sek.).

Irkluojant keturvietes baidares visas prizines vietas ir vėl laimėjo jungtinė Panevėžio sporto centro ir PRSSG komanda. Pirmąją vietą užėmė Kotryna Glemžaitė, Rasa Vaičikonytė, Viltė Matelytė ir Miglė Sinickaitė (PRSSG, 3 min. 58 sek.), antrąją – Gertrūda Andrijauskaitė, Indrė Savickytė, Liucija Railaitė ir Gabija Bakaitė (PRSSG, 4 min.1 sek.), trečiąją – Gabrielė Andrijauskaitė su PRSSG ugdytinėmis Kamile Čiškauskaite, Beatriče Juškaite, Ema Milašiūte (4 min. 2 sek.).

Jaunimo grupėje trečias vietas užėmė Tomas Šimoliūnas 1000 m (3min. 56 sek.) ir Urtė Zigmantaite (6 min. 13 sek.).  Treti atplaukė Vilius Borisas ir Tomas Chainauskas (3 min. 46 sek.).

Jaunių grupėje 200 m distancijoje irkluojant vienvietę baidarę pirmos vietos ir vėl atiteko Panevėžio sporto centro ugdytiniams. Kotryna Glemžaitė atplaukė pirma (42 sek.), antra – Liucija Railaitė (45 sek.), trečia – Rasa Vaičikonytė (45 sek.). Linas Bukauskas vaikinų grupėje buvo greičiausias ir finišo liniją kirto pats pirmas (36 sek.). PRSSG ugdytinis Orestas Rimšas buvo antras (37 sek.), Eligijus Bružas – trečias (38 sek.). Dvivietę baidarę irklavusios Rasa Vaičikonytė su Liucija Railaitė atplaukė pirmos (42 sek.), PRSSG ugdytinės Miglė Sinicaitė su Gabija Bakaite – trečios (46 sek.). Linas Bukauskas su Nedu Kraujaliu (PRSSG) finišavo pirmi (34 sek.), Eligijus Bružas su Orestu Rimša (PRSSG) – antri (35 sek.). Dvivietę kanoją irklavusi (PRSSG) ugdytinė Vytautė Gaurytė su porininke iš Šiaulių laimėjo antrąją vietą (52 sek.), Aleksandra Sokolovaitė su šiauliete – trečiąją (55 sek.). Broliai Dovydas ir Danielius Gauriai atplaukė taip pat antri (42 sek.). Keturvietę baidarę irklavę Ignas Nakčeris, Mantas Stasiškis, Benas Vilčinskas ir Nedas Zavackis užėmė antrąją vietą (33 sek.). Keturviete kanoja plaukę Danielius Gaurys, Danas Jonelis (PRSSG) ir du sportininkai iš Kauno buvo antri (42 sek.), Dovydas Gaurys, Deimantas Raila (PRSSG) su sportininkais iš Elektrėnų ir Vilniaus – treti (47 sek.). Keturviete baidare plaukę Domantas Gritėnas, Emilis Petronis, ir PRSSG ugdytiniai Rytis Bakas bei Nedas Kraujalis finišavo pirmi (34 sek.4 milisek.). Lukas Mačionis su PRSSG ugdytiniais Orestu Rimša, Martynu Grybe bei Eligijumi Bružu nuo pirmos vietos laimėtojų atsiliko vos 5 milisekundėmis. Merginų grupėje greičiausios buvo Kotryna Glemžaitė, Liucija Railaitė, Gabrielė Andrijauskaitė ir Kamilė Čiškauskaitė (PRSSG, 42 sek.), antros atplaukė Rasa Vaičikonytė bei PRSSG ugdytinės Beatričė Juškaitė, Miglė Sinicaitė ir Ema Milašiūtė (42 sek.), Morta Kulikauskaitė su sportininkėmis iš Klaipėdos ir Šiaulių buvo trečios (45 sek.).

Jaunimo grupėje Povilas Čepelė finišavo pirmas (36 sek.). Urtė Zigmantaitė – trečia (1 min. 3 sek.). Dviviete baidare irklavę Karolis Laskovas ir Tomas Šimoliūnas buvo antri (35 sek.), o Ignas Nakčeris ir Benas Vilčinskas – treti (36 sek.).

Varžybose dalyvavo Panevėžio sporto centro baidarių ir kanojų irklavimo trenerių Dalios Vaičikonienės, Vytauto Vaičikonio, Editos Simonaitytės ir Pavelo Bespalovo ugdytiniai. Čia jėgas išmėgino per 160 šalies sportininkų.

Skip to content