Meniu Uždaryti

BFP čempionate Panevėžio sporto centro ugdytiniai užėmė prizines vietas

 

Savaitgalį su beveik 200 pajėgiausių baidarininkų bei kanojininkų Lietuvos baidarių ir kanojų bendro fizinio pasirengimo (BFP) čempionate jėgas išbandė Panevėžio sporto centro trenerių Dalios ir Vytauto Vaičikonių ugdytiniai. Čia dalyvavo ne tik Lietuvos, bet ir kaimyninės Estijos sportininkai.

„Nors baidarių ir kanojų irklavimo varžybų sezonas prasideda šiltuoju metų laiku, žiemą mes nesnaudžiame, o intensyviai treniruojamės. Šiemet nusimato intensyvus baidarių ir kanojų sezonas, tad šios varžybos buvo puiki proga pasitikrinti savo jėgas, ar gerai jam pasiruošėme. Rezultatai patys kalba už save, sportininkai parodė viską, ką gali geriausia, didžioji dalis prizinių vietų priklauso Panevėžio sporto centro ugdytiniams“, – sakė baidarių ir kanojų irklavimo treneris Vytautas Vaičikonis.

BFP čempionate vyrų grupėje pirmą vietą laimėjo Tomas Srivkinas, trečias buvo Karolis Laskovas. Mergaičių jaunių grupėje pirmą vietą iškovojo Liucija Railaitė. Jaunučių mergaičių grupėje pirma vieta priklausė Rasai Vaičikonytei, o antrą vietą užėmė Kamilė Railaitė. Mergaičių grupėje gerai pasirodė ir antrą vietą užėmė Viltė Matelytė, o trečią – Elija Kraujalytė. Vaikinų jaunių grupėje trečia vieta atiteko Linui Bukauskui.

Estafečių rungtyje čempionų titulas atiteko Viltei Matelytei, Elijai Kraujalytei, Gintarui Laskovui ir Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos (PRSSG) ugdytiniui Benui Barisui. Jaunučių amžiaus grupėje pirmą vietą iškovojo Rasa Vaičikonytė, Dovydas Gaurys, Danielius Gaurys ir Gabija Bakaitė (PRSSG), antra vieta atiteko Indrei Savickytei, Domantui Gritėnui, Gyčiui Žadeikiui ir Aleksandrai Sokolovaitei (PRSSG). Jaunių amžiaus grupėje visos trys prizinės vietos priklausė panevėžiečiams: pirmą vietą laimėjo Vilius Borisas, Domas Bareika (PRSSG), Eligijus Bružas (PRSSG) ir Miglė Sinicaitė (PRSSG), antrą – Liucija Railaitė, Deimantas Raila (PRSSG), Rytis Bakas (PRSSG) ir Nedas Kraujalis (PRSSG), o trečią – Linas Bukauskas, Emilis Petronis, Vytautė Gaurytė (PRSSG) ir Martynas Grybė (PRSSG).

Sportininkai BFP čempionate dvi rungtis bėga sprintą ir ilgąjį bėgimą. Atitinkamai pagal amžių sprinto rungtyje bėgama 60 arba 30 m ir ilgajame bėgime – 1500 arba 800 arba 400 arba 200 m. Taip pat visi sportininkai daro preso pratimą laikui, specializuotą irkluotojų traukos pratimą laikui su štangomis bei štangos stūmimą, atliekami prisitraukimai arba atsispaudimai. Jauniausi sportininkai vietoje pratimų su štanga atlieka flamingo testą – šokinėja su šokdyne bei kaba laikui. BFP čempionate buvo vykdoma ir estafetė. Sportininkai bėgo 200 m ir bėgimo metu turėjo 2 kartus šokinėti šokdyne (po 20 kartų).

Skip to content