Kasparas Bačianskas – Lietuvos daugiakovės čempionas

Savaitgalį Šiaulių lengvosios atletikos manieže dvi dienas vyko Lietuvos jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų lengvosios atletikos daugiakovių čempionatas, kuriame dalyvavo Panevėžio sporto centro ugdytiniai.

Su pajėgiausiais Lietuvos lengvaatlečiais jaunuolių grupėje varžęsis Kasparas Bačianskas surinko 4670 taškų ir tapo šalies čempionu. Septynkovės rungtyje sportininkas 60 m bėgimą įveikė per 7,28 s, į tolį nušoko 6 m 29 cm, 6 kg sveriantį rutulį nustūmė 14 m 64 cm, į aukštį šoko 1 m 82 cm, 60 m barjerinį bėgimą įveikė per 8,68 s, šuolio su kartimi rungtyje nušoko 3 m 40 cm ir 1000 m atstumą įveikė per 3 min 12,38 s. Varžybose penkiakovės rungtyje jaunių grupėje varžėsi dar viena Panevėžio sporto centro ugdytinė – Neda Vidzėnaitė – kuri susumavus už rungtis surinktus taškus užėmė šeštą vietą. Sportininkė turėjo įveikti 60 m barjerinio bėgimo, šuolių į aukštį bei tolį, 3 kg rutulio stūmimo ir 800 m bėgimo rungtis. Abu sportininkus treniruoja Aldona Dobregienė.

Tai ne vienintelės praėjusią savaitę vykusios lengvosios atletikos varžybos. Panevėžio lengvosios atletikos manieže vyko jaunučių ir vaikų lengvosios atletikos varžybų „Aukštaitijos taurė 2023“ Pasvalio-Kupiškio etapas. Čia jėgas išbandė per 250 lengvaatlečių iš Panevėžio, Molėtų, Pasvalio, Kupiškio, Biržų, Kėdainių, Utenos, Joniškio ir Pakruojo. Sportininkai varžėsi 60, 200, 500, 800 m bėgimo, 60 m barjerinio bėgimo, šuolių į aukštį ir tolį bei rutulio stūmimo rungtyse. Panevėžio sporto centro ugdytiniai iškovojo 8 aukso, 7 sidabro ir 9 bronzos medalius.

Varžybose dalyvavo Panevėžio sporto centro lengvosios atletikos trenerių Aldonos Dobregienės, Viktorijos Barvičiūtės, Kristinos Sabalytės, Rimvydo Smilgio, Remigijaus Jakubausko, Vidmanto Ščevinsko, Brigitos Šiaučiūnaitės ir Gyčio Krivicko ugdytiniai.