Pasveikinti jaunieji miesto sportininkai ir jų treneriai

Lengvosios atletikos manieže pasveikinti Panevėžio sporto centro ugdytiniai – Lietuvos įvairaus amžiaus žaidynių prizininkai, šalies čempionai ir jų treneriai. Nugalėtojams įteiktos atminimo dovanos.

„Smagu metams artėjant į pabaigą susitikti su Jumis ir drauge pasidžiaugti šių metų pasiekimais. Jūsų – tiek sportininkų, tiek trenerių rezultatai – šiemet džiugino Panevėžį. Neabejoju, kad juos lėmė nuoseklus profesionalus darbas ir ryžtas pasiekti kuo daugiau. Sveikinu visus Jus šiemet pasiekus puikius rezultatus. Linkiu, kad kiti metai Jus, o tuo pačiu ir visus mus, džiugintų nemažiau skambiais pasiekimais. Sėkmės visiems!“, – sveikindamas sportininkus sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

„Susirinkome pagerbti geriausius Panevėžio sporto centro sportininkus, kurie 2022-ais metais sėkmingai atstovavo, garsino Panevėžio miesto ir Lietuvos vardą ne tik Europoje, bet ir pasaulyje bei pasiekė aukštų sportinių laimėjimų. Džiaugiuosi augančia nauja, perspektyvia jaunųjų sportininkų karta ir noriu visiems palinkėti šviesių, laimingų artėjančių šventų Kalėdų bei sėkmingų, dosnių sportiniais laimėjimais ateinančių 2023-iųjų metų“, – sakė Panevėžio sporto centro direktorius Saulius Raziūnas.

Šiuo metu Panevėžio sporto centre 16-koje sporto šakų treniruojasi apie 1300 panevėžiečių, juos ugdo 60 kvalifikuotų trenerių. Sporto centras šiais metais organizavo per 30 įvairaus lygio sporto renginių miesto gyventojams, taip pat prisidėjo prie  šalies sporto organizacijų organizuojamų renginių.

Renginyje pasveikinti treneriai: Dalia Vaičikonienė, Vytautas Vaičikonis, Edita Simonaitytė, Pavelas Bespalovas (baidarių ir kanojų irklavimas), Aleksandras Laučenkovas, Petras Prokofjevas, Vitalijus Karpačiauskas (boksas), Anatolijus Novikovas, Dmitrii Leopold, Tomas Usevičius  (dviračių sportas), Algirdas Šalkauskas (orientavimosi sportas), Viktorija Barvičiūtė, Aldona Dobregienė, Vidmantas Ščevinskas, Remigijus Jakubauskas, Rimvydas Smilgys (lengvoji atletika), Vidmantas Urbonas, Justina Steponaitienė, Andrejus Rancevas (triatlonas),  Marius Baranauskas, Andrius Vaičiūnas (graikų ir romėnų imtynės), Kęstutis Trumpis, Ričardas Balta, Ieva Klimašauskienė, Vidas Klimašauskas (dziudo), Dovydas Sužiedelis, Gintautas Čeponis (sunkioji atletika), Mindaugas Barzdenis, Valdemaras Burba, Sergejus Sokolovas (rankinis), Anatolijus Smirnovas (regbis), Anna Rekašius (žolės riedulys), Gintautas Stanevičius, Gražina Janušienė, Vytautas Skunčikas (tinklinis), Rytis Velička, Valdas Martinkus (stalo tenisas), Justas Četkauskas, Gintaras Leonavičius, Ilona Rimšienė (krepšinis), Asta Liobikienė ir Virginijus Lakiūnas (šachmatai).

Šiemet baidarių ir kanojų irklavimo įvairiuose Lietuvos čempionatuose sportininkai iškovojo daugybę medalių. Net 36 ugdytiniai tapo Lietuvos čempionatų nugalėtojais ir prizininkais įvairiose amžiaus grupėse. Birželį Serbijoje vykusiame Europos jaunių ir jaunimo baidarių ir kanojų irklavimo čempionate net 6 Panevėžio sporto centro ugdytiniai atstovavo Lietuvai. Tai Kotryna Glemžaitė, Linas Bukauskas, Povilas Čepelė, Tomas Šimoliūnas, Karolis Laskovas, Tautvydas Šukys. Rudenį Bratislavoje (Slovakija) vykusiose didžiausiose Pasaulio jaunučių baidarių ir kanojų irklavimo varžybose „Olympic hopes“ dalyvavęs Linas Bukauskas kartu su porininku pagrindiniame A finale pasidabino sidabru 200 m nuotolyje aplenkę daugiau kaip trisdešimties šalių sportininkus. Reikšmingiausias pasiekimas – iškovota 8 vieta Vengrijoje vykusiame Pasaulio jaunių čempionate, kuriame Panevėžio sporto centro ugdytiniai –  Karolis Laskovas, Tomas Šimoliūnas ir Povilas Čepelė su porininku 4-tėje baidarėje 500 m distancijoje pirmą kartą istorijoje pateko į finalą ir ten iškovojo 8 vietą. Lietuvos suaugusiųjų čempionate nugalėtojais ir prizininkais tapo Rasa Vaičikonytė, Kotryna Glemžaitė, Linas Bukauskas, Povilas Čepelė, Indrė savickytė, Gabrielė Rauckytė, Karolis Laskovas, Tomas Šimoliūnas, Dovydas ir Danielius Gauriai, Žygimantas Česonis, Tautvydas Šukys.

Lietuvos jaunimo bokso čempionate nugalėtojomis tapo Benita Mackevičiūtė, Rugilė Čiapaitė. Įvairių amžiaus grupių prizininkais ir nugalėtojais buvo Matas Čiplys, Elijus Jakavičius, Herkus Žaltauskas, Titas Jareckas, Kajus Košeliauskas, Eligijus Tiknius, Klaidas Kukoris, Vestina Berklovaitė. Europos moksleivių čempionate Karina Mackevičiūtė buvo penkta.

Įvairiose tarptautinėse dviračių sporto treko varžybose Vasilijus Lendel, Svajūnas Jonauskas, Justas Beniušis iškovojo prizines vietas. Jaunosios kartos sportininkas Gabrielius Kundrotas sėkmingai pasirodė pasaulio jaunių čempionate.

Lietuvos suaugusiųjų dziudo čempionu tapo Mantas Klimašauskas, prizines vietas iškovojo Jonas Laurinaitis, Armandas Vaškas. Lietuvos jaunimo dziudo čempiono vardą pelnė Matas Norkevičius.

Graikų ir romėnų imtynių devyni jaunieji sportininkai Lietuvos čempionatuose  iškovojo prizines vietas. Suaugusiųjų čempionu tapo Dovydas Deveikis, o Lietuvos jaunučių čempionate – Nojus Klišys ir Mykolas Kazėnas. Taip pat abu sportininkai tapo ir Lietuvos U13 čempionais. Prizininkais Lietuvos čempionatuose tapo Paulius Masilionis, Vakaris Šakėnas, Matas Ladyga, Julius Martinonis, Rokas Zigmantavičius, Nikita Smirnovas.

Lengvosios atletikos Lietuvos suaugusiųjų čempionate antrą vietą iškovojo kūjo metikas Tomas Juknevičius, ilgų metimų čempionate trečias buvo Gustas Pritulskis. Lietuvos jaunimo daugiakovės čempionu tapo Kasparas Bačianskas, sportininkas antras buvo šalies jaunimo čempionate ieties metimo rungtyje. Lietuvos čempionatuose įvairaus amžiaus grupėse ir rungtyse čempionų vardus pelnė Emilija Kropaitė, Rapolas Juknius, Tomas Alijošaitis, Kasparas Breimelis, Agota Žurauskaitė. Prizininkais tapo Urtė ir Ugnė Šteinaitės, Gabrielė Janušauskaitė, Ugnius Janušauskas, Paulius Binkys, Edmundas Pikis, Viltė Poviliūnaitė, Aidas Armokas, Mindaugas Čereška. Baltijos šalių čempionate jaunučių grupėje Kasparas Breimelis iškovojo sidabro medalį. Lietuvos žmonių su fizine negalia čempionate Laura Braciškaitė iškovojo net 3 aukso medalius – ieties, disko metimo ir rutulio stūmimo rungtyse. Donatas Ruočas, Dangutė Skėrienė šiame čempionate tapo prizininkais.

Baltijos šalių orientavimosi sporto čempionate estafetės rungtyje Tadas Mackevičius jaunučių grupėje buvo antras, Miglė Činčikaitė Baltijos šalių čempionate estafetėse jaunimo grupėje užėmė 3 vietą. Orientacininkai T. Mackevičius, M. Činčikaitė, Armantė Šimaitė tapo Lietuvos čempionatų nugalėtojais, Salvijus Strolė, Džiugas Karvelis, Toma Gaižiūnaitė, Agilė Kevėnaitė, Ugnė Gabreliūnaitė, Aida Janulytė ir Gustė Krapauskaitė – prizininkais.

Sunkiosios atletikos jaunių iki 15 metų čempionate nugalėtojais tapo Minvydas Mikšys, Tomas Gasiūnas, antrą vietą užėmė Matas Vengris. Jaunučių iki 13 metų Lietuvos čempionate nugalėjo Paulius Pilipavičius, prizininkais tapo Artūras Pabrėža, Domas Dragūnas ir Arnoldas Petraitis.

Triatlonininkai iš visų Lietuvos čempionatų ir Lietuvos taurės etapų grįždavo su apdovanojimais įvairiose amžiaus grupėse. Lietuvos čempionatuose nugalėtojais ir prizininkais tapo Kristupas Rimkus, Milda Ažusienytė, Ugnė Varaškevičiūtė, Viltė Norvilaitė, Dovilė Rodriquez, Darija Raštutytė, Brigita Šniukštaitė, Tajus Kolyčius, Deimantė Abraškevičiūtė, Ema Sargiūnaitė, Marijus Daraškevičius, Pijus Dapkus.

Lietuvos vaikų U13 berniukų rankinio čempionate buvo iškovota 3 vieta, Lietuvos jaunių vaikinų U17 rankinio čempionate pelnyta taip pat 3 vieta, Lietuvos rankinio federacijos  jaunimo taurėje – 1 vieta, Lietuvos vaikų U11 rankinio čempionate – 3 vieta.

Berniukų U12 krepšinio čempionate ,,Pirmasis iššūkis“ laimėta 1 vieta, jaunimo vaikinų U19 krepšinio čempionate bei jaunių merginų U18 krepšinio čempionate – 2 vieta. Panevėžio sporto centro ugdytinė Viltė Andrunavičiūtė Europos jaunių U18 merginų krepšinio čempionate su Lietuvos rinktine iškovojo 1 vietą.

Lietuvos jaunimo R-15 regbio čempionate Šiaulių ,,Akademija/Vairas“ sudėtyje 8 Panevėžio sporto centro ugdytiniai pelnė 2 vietą.

Lietuvos moterų žolės riedulio uždarų patalpų čempionate B divizione iškovota 1 vieta, Lietuvos vaikų U10 žolės riedulio čempionate mergaitės laimėjo 3 vietą,
Lietuvos jaunučių žolės riedulio čempionate U14 berniukai iškovojo 2 vietą.

Lietuvos vaikų U12 berniukų tinklinio čempionate pelnyta 1 vieta, Lietuvos vaikų U13 tinklinio čempionate – 3 vieta. Lietuvos jaunimo merginų U20 tinklinio čempionate  Kauno „Starto“ III komandos sudėtyje žaidžianti panevėžietė Roberta Gabulaitė laimėjo 2 vietą. Lietuvos paplūdimio tinklinio jaunių U18 čempionate Dovydas Jekimovas su porininku iš Klaipėdos laimėjo 1 vietą.

Stalo teniso ,,Olimpinių vilčių“ pirmenybėse Smiltė Morkūnaitė laimėjo 1 vietą, sportininkė mergaičių dvejete taip pat iškovojo 1 vietą, o mišriame dvejete laimėta 2 vieta. Lietuvos jaunių komandiniame stalo teniso čempionate Laura Grigorukaitė, Evelina Kozmianaitė, Smiltė Morkūnaitė ir Aleksandra Zajankauskaitė laimėjo antrą vietą. Lietuvos jaunučių  merginų komandinio stalo teniso čempionate Deimilė  Šulskytė, Otilija Rotomskytė ir Ieva Alijošaitytė iškovojo 3 vietą. Lietuvos jaunių komandiniame stalo teniso čempionate Gytis Knezius ir Danas Šimkus laimėjo taip pat trečią vietą.

Lietuvos jaunučių B10 šachmatų čempionate Ignas Jasas laimėjo 2 vietą, Lietuvos jaunių U14 komandų greitųjų šachmatų čempionate pelnyta 3 vieta, taip pat Lietuvos jaunučių mergaičių M10 komandų greitųjų šachmatų čempionate laimėta 3 vieta.

Atminimo dovanos įteiktos 259 Panevėžio sporto centro ugdytiniams – baidarių-kanojų irklavimo, bokso, dviračių, dziudo, graikų ir romėnų imtynių, lengvosios atletikos, orientavimosi sporto, rankinio, krepšinio, tinklinio, regbio, stalo teniso, sunkiosios atletikos, šachmatų bei triatlono sporto atstovams.