Meniu Uždaryti

Geriausias visų laikų Panevėžio irkluotojų pasirodymas Lietuvos jaunių ir jaunimo čempionate

Savaitgalį Trakuose vyko Trakuose Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo jaunių ir jaunimo čempionatas, kuriame miestui atstovavo Panevėžio sporto centro ir Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos ugdytiniai. Bendrą komandą sudarė 56 sportininkai ir keturi treneriai. Tai didžiausia komanda iš visų Lietuvos regionų. Be kiekybės galime pasidžiaugti ir kokybe, Panevėžiečiai dominavo visuose baidarių plaukimuose. Panašu, kad tai geriausias pasirodymas per visą Panevėžio irkluotojų Lietuvos jaunių ir jaunimo čempionatų istoriją. Pirmą varžybų dieną varžytasi buvo 500 m, antrą dieną 1000 m, trečią dieną 200 m nuotoliuose.

„Nors oras nelepino, komandai Trakuose sekėsi puikiai. Iš čempionato į Panevėžį grįžo net septyniolika čempionų, olimpinėse rungtyse iškovotos teisės atstovauti Lietuvai Europos jaunių ir jaunimo čempionate. Net devyni sportininkai turėtų vykti į Europos jaunių čempionatą birželio pabaigoje, taip pat keturi sportininkai pateko į jaunių rinktinės kandidatų sąrašą, kas leis jiems kitąmet vykti į treniruočių stovyklą šiltuose kraštuose“, – sakė baidarių ir kanojų treneris Vytautas Vaičikonis.

Jaunimo grupėje dviviete baidare 500 m nuotolyje irklavę Tautvydas Šukys su porininku iš Šiaulių užėmė antrą vietą. Tame pačiame nuotolyje čempione tapo Gabrielė Srivkinaitė su porininke iš Elektrėnų. 1000 m nuotolyje plaukdami dviviete baidare antraisiais finišavo Tautvydas Šukys su Šiaulių sportininku, trečioje vietoje liko Tomas Srivkinas su taip pat porininku iš Šiaulių. 200 m nuotolyje dviviete baidare irklavęs Tautvydas Šukys su porininku užėmė trečią vietą. 200 m nuotolyje jaunimo grupėje keturviete baidare irklavę antrą vietą iškovojo Mantas Stasiškis, Tautvydas Šukys, Nedas Zavadskis bei šiaulietis sportininkas. Merginų grupėje 200 m nuotolį trečia įveikė Gabrielė Srivkinaitė, o kartu su elektrėniške tapo čempionėmis dviviečių klasėje.

Jaunių grupėje pergalės buvo dar įspūdingesnės. Vienviete baidare 500 m nuotolyje nugalėjo Ignas Nakčeris. Užtikrintai toje pačioje rungtyje laimėjo Kotryna Glemžaitė, o Liucija Railaitė liko trečia. Irklavę dviviete baidare labai įtemptoje kovoje nugalėjo Povilas Čepelė su Tomu Šimoliūnu vos 0.3 s aplenkę kitą Panevėžio įgulą Nedą Kraujalį su Linu Bukausku, trečiaisiais šioje rungtyje liko Ignas Nakčeris su trakiškiu. Broliai dvyniai Dovydas ir Danielius Gauriai dviviete kanoja iškovojo bronzos medalius. Jaunės Rasa Vaičikonytė su Liucija Railaite dviviete baidare iškovojo sidabro medalius.

Stipriausi panevėžiečiai buvo ir keturviečių klasėje. Nugalėtojais tapo Tomas Šimoliūnas, Nedas Kraujalis, Linas Bukauskas ir Povilas Čepelė. Sidabras atiteko taip pat panevėžiečiams Orestui Rimšai, Martynui Grybei, Norbertui Vaitkui ir Karoliui Laskovui. Jaunės keturviečių baidarių rungtyse atrodė ne ką prasčiau –  čempionėmis tapo Rasa Vaičikonytė, Kotryna Glemžaitė, Liucija Railaitė ir Ema Milašiūtė. Trečiomis finišavo Indrė Savickytė, Gabrielė Andrijauskaitė, Gabija Bakaitė ir Jonė Vidutytė.

Jaunių grupėje 1000 m nuotolyje taip pat netrūko nugalėtojų ir prizininkų. Įtemptoje kovoje irkluodamas vienviete baidare čempiono titulą iškovojo Ignas Nakčeris, antru finišavo Povilas Čepelė, trečiu – Tomas Šimoliūnas. Atskirai verta paminėti, kad finaliniame plaukime iš 9 dalyvių, net 7 buvo Panevėžio komandos atstovai. Jaunių merginų grupėje Kotryna Glemžaitė be vargo laimėjo vienviete  baidare. Irkluodami dviviete baidare nugalėjo Karolis Laskovas su Eligijumi Bružu, antraisiais finišavo Vilius Borisas su Dovydu Rimšu, kanojų dviviečių klasėje broliai Dovydas ir Danielius Gauriai Gauriai iškovojo bronzos medalius.

Panevėžietės jaunės taip pat puikiai pasirodė irkluodamos dviviete baidare –  čempionėmis tapo Indrė Savickytė su Beatriče Juškaite, antrosiomis finišavo Morta Kulikauskaitė su Urte Zigmantaite. Irkluodami keturvietėmis baidarėmis nugalėjo Ignas Nakčeris su Benu Vilčinsku bei komandos draugais iš Visagino, antrais finišavo Augustas Viršilas su Viliumi Borisu, Eligijumi Bružu ir Ryčiu Baku, bronzos medalius iškovojo Gabrielis Adomavičius, Benediktas Keblys, Dovydas Rimšas, Titas Misiūnas. Jaunės čia taip pat neatsiliko. Čempionėmis tapo Rasa Vaičikonytė su Gabija Bakaite, Liucija Railaite ir Ema Milašiūte, sidabro medaliais pasipuošė Paulina Timoščenko, Jonė Vidutytė, Indrė Savickytė ir Gabrielė Andrijauskaitė.

Panevėžiečiams puikiai sekėsi 200 m rungtyje. Jaunių grupėje vienviete baidare  irklavo  net 64 sportininkai ir pirmas dvi vietas iškovojo Panevėžio miesto atstovai, o finale iš devynių irkluotojų net septyni buvo panevėžiečiai. Čempionu tapo Linas Bukauskas, sidabras atiteko Povilui Čepelei. Jaunių merginų grupėje konkurencijos taip pat netrūko, čia dalyvavo 29 sportininkės, tad smagu, kad čia nugalėjo Kotryna Glemžaitė. Irkluojant dvivietes baidares jaunių grupėje visos trys prizinės vietos atiteko Panevėžiui. Nugalėjo Linas Bukauskas su Nedu Kraujaliu, antraisiais finišavo Karolis Laskovas su Tomu Šimoliūnu, o trečiaisiais – Ignas Nakčeris su Benu Vilčinsku. Jaunės Kotryna Glemžaitė su Ema Milašiūte tapo čempionėmis, o trečiomis finišavo Rasa Vaičikonytė su Liucija Railaite.

Pasak V. Vaičikonio, didžiausią greitį išvystančios keturvietės baidarės taip pat geriausiai paklūsta panevėžiečiams. Čempionais tapo Orestas Rimšas, Linas Bukauskas, Povilas Čepelė ir Norbertas Vaitkus, sidabras atiteko kitai Panevėžio įgulai su Tomu Šimoliūnu, Karoliu Laskovu, Nedu Kraujaliu  ir Martynu Grybe. Trečią vietą iškovojusioje valtyje taip pat buvo du panevėžiečiai – tai Ignas Nakčeris su Benu Vilčinsku. Paskutiniame varžybų plaukime jaunių grupėje keturviete baidare ir vėl dominavo Panevėžys. Čempionėmis tapo Kotryna Glemžaitė, Liucija Railaitė, Rasa Vaičikonytė ir Ema Milašiūtė, antrosiomis atplaukė Gabija Bakaitė, Indrė Savickaitė, Paulina Timoščenko ir Jonė Vidutytė.

Stipriausi Panevėžio irkluotojai ruošiasi Trakuose birželio pabaigoje vyksiančiam Europos jaunių ir jaunimo čempionatui, kur tikimasi pakovoti dėl finalų.

Komandą varžyboms ruošė Panevėžio sporto centro treneriai Edita Simonaitytė, Pavelas Bespalovas, Dalia Vaičikonienė, Vytautas Vaičikonis.

Skip to content