Meniu Uždaryti

Panevėžietė žaidžia Lietuvos jaunių merginų tinklinio rinktinėje

Sekmadienį Daugpilyje (Latvija) finišavusiame pirmajame Europos jaunių (iki 17 metų) merginų tinklinio čempionato atrankos etape – Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos (EEVZA) pirmenybėse – Lietuvos rinktinė užėmė septintąją vietą. Šioje rinktinėje žaidžia Panevėžio sporto centro tinklinio trenerės Gražinos Janušienės ugdytinė Roberta Gabulaitė.

Lietuvės sekmadienį turnyrą pradėjo B grupėje. Pirmajame susitikime lietuvaitės rezultatu 0-3 (14:25, 14:25, 20:25) pralaimėjo Baltarusijos ekipai. Vėliau Lietuvos tinklininkės 0-3 (13:25, 14:25, 12:25) turėjo pripažinti vienos turnyro favoričių Lenkijos komandos pranašumą. Pats svarbiausias mūšis dėl trečiosios vietos grupėje bei kelialapio į antrąjį Europos čempionato etapą laukė trečiojoje akistatoje su latvėmis. Deja, bet po įtemptos kovos lietuvės patyrė nesėkmę 1-3 (20:25, 24:26, 25:18, 22:25) ir neįgyvendino svarbiausio tikslo.

„Pagal bendrą taškų skaičių pralaimėjome tik 91:94, todėl atrodo, kad trūko nedaug, bet iš tikro pritrūko ūgio, užtvaros, pasiruošimo, stovyklų. Dėl to jausmas dviprasmiškas. Atsitiesti pradėjome jau antrajame sete, bet paskutinėmis akimirkomis pačios padarėme dvi klaidas“, – sakė Lietuvos merginų tinklinio rinktinės trenerė Jolita Kontvainienė.

Turnyrą lietuvės užbaigė pergale. Rungtynėse dėl 7-8 vietų Lietuvos tinklininkės 3-0 (25:21, 25:23, 25:12) pranoko Sakartvelo bendraamžes. J. Kontvainienė pasidžiaugė ir padėkojo savo auklėtinėms už pasiaukojimą, kad nepaisant slogios nuotaikos merginos dar rado jėgų paskutiniam mačui ir turnyrą baigė pergale.

Pastaraisiais metais dėl pandemijos keletas komandų iš kitų regionų atsisakydavo teisės dalyvauti antrajame Europos čempionato etape, todėl teoriškai į jį dar gali būti pakviesta ir Lietuva.

Roberta – iš kairės aštunta.

Skip to content