Meniu Uždaryti

Nusipelnęs miestui sporto veteranas Marijonas Gečas švęs 85-metį

Liepos 29 d. Panevėžio sporto veteranas, įvairių sporto šakų varžybų iniciatorius ir aktyvus organizatorius, sporto varžybų teisėjas, komentatorius ir žurnalistas Marijonas Gečas švęs 85-metį.

„Sveikinu garbingo jubiliejaus proga žmogų, kuriam visą gyvenimą rūpėjo vienas dalykas – kaip pasitarnauti Panevėžio sportui. Nėra sporto šakos, kur gerb. M. Gečas nebūtų savęs išbandęs – tinklinis, rankinis, biliardas ir taip toliau – visur buvo jo pilna. Tad linkiu puikios sveikatos, stiprybės ir geros nuotaikos“, – garbingo jubiliejaus proga linkėjo Panevėžio sporto centro direktorius Saulius Raziūnas.

Panevėžietis ilgus metus buvo įvairių sporto šakų varžybų iniciatorius ir organizatorius, teisėjas, komentatorius, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto atkūrimo signataras, Lietuvos sporto sąjungų draugijos (SSD) „Žalgiris“ garbės narys. Prieš keletą metų M. Gečas buvo apdovanotas aukso medaliu „Už nuopelnus Panevėžio sportui“, Lietuvos krepšinio federacijos III-iojo laipsnio medaliu „Už nuopelnus Lietuvos krepšiniui“ M.Gečas yra Lietuvos tautinio olimpinio komiteto atkūrimo signataras, Lietuvos sporto sąjungų draugijos (SSD) „Žalgiris“ Garbės narys, vienas iš juvenologų klubo „Atgaiva“ kūrimo iniciatorių. 2011 m. išrinktas Metų panevėžiečiu už sportui atiduotą gyvenimą, jam buvo suteikta nominacija „Už viso gyvenimo nuopelnus“.

Gečas nuo pat mažų dienų pradėjo domėtis biliardu. Dar vaikas būdamas stebėdavo biliardo mačus, jo tėvas buvo biliardo pradininkas Panevėžyje. Susikūrus Sąjūdžiui biliardo entuziastai pradėjo mąstyti apie Lietuvos biliardo federaciją ir 1989 m. ji buvo įkurta. Tais pačiais metais savo veiklą pradėjo ir Panevėžio biliardo federacija. 1991 m. įstota į Europos ir Pasaulio biliardo federacijas. Tapus tarptautinių federacijų nariais, situacija iš esmės pasikeitė. 1991 metais Lietuvoje vyko ketvirtosios pasaulio lietuvių sporto žaidynės. M. Gečas yra tiek Lietuvos, tiek Panevėžio biliardo federacijų garbės narys. Ilgus metus rungtyniavęs reprezentacinėje miesto krepšinio komandoje ir aktyviai dalyvavęs kitų sporto šakų varžybose, garbingo amžiaus sulaukęs panevėžietis iki karantino Panevėžyje rengė nuo 2016-ųjų organizuojamus jo vardo biliardo turnyrus.

 

Skip to content