Meniu Uždaryti

SVARBIAUSIA INFORMACIJA DĖL COVID-19

Aktualūs klausimai apie sportą karantino metu 

Vyriausybės sprendimu karantinas šalyje pratęstas iki 2021 m. sausio 31 d.

Ar gali vykti individualūs fizinio aktyvumo užsiėmimai?

Nuo 2020 m. gruodžio 16 d. sporto klubų veikla stabdoma, individualūs fizinio aktyvumo užsiėmimai juose vykti nebegali. Sportuoti galima namuose arba išeiti pabėgioti, pasivažinėti dviračiu, pasivaikščioti ir kitaip aktyviai pajudėti atvirose erdvėse.

Vyriausybės nutarimas dėl karantino neleidžia viešose vietose būti didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis arba vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narių grupėse, tad išėjus pasivaikščioti ar užsiimti kitokia fizinio aktyvumo veikla privalu laikytis nutarimo.

Ar galima mankštintis su treniruokliais viešose lauko aikštelėse?

Vyriausybės nutarimas dėl karantino įpareigoja viešose vietose būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis arba vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narių grupėse. Vadinasi, mankštintis viešose aikštelėse reikia laikantis nutarimo.

Kokios sąlygos aukšto meistriškumo sportininkų treniruotėms?

Iki numatytos karantino pabaigos leidžiamos tik aukšto meistriškumo sporto pratybos ir varžybos, jos vyksta be žiūrovų.

Sportininkams ir treneriams sportuojant kaukių dėvėti nereikia, treniruočių ir varžybų vietose turi būti sudarytos sąlygos tinkamai rankų higienai ir (ar) dezinfekcijai, o panaudotas sporto inventorius ir priemonės turi būti valomi ir dezinfekuojami.

Sportininkai, kai nesportuoja, ir kiti varžybose bei pratybose dalyvaujantys asmenys turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, nesiburti į didesnes nei 2 asmenų grupes ir privalo laikytis ne mažesnio kaip 2 m atstumo tarp asmenų ar jų grupių.

Kas yra aukšto meistriškumo sportas?

Pagal dabartinį LR Sporto įstatymą, aukšto meistriškumo sportu laikoma sportinė veikla, kai sportininkai rengiasi varžyboms, kurios įeina į nacionalinių ir tarptautinių sporto šakos federacijų varžybų sistemą.

Kuris sportininkas ar komanda laikomi aukšto meistriškumo, nustato sporto šakų federacijos, tvirtindamos pasirengimo įvairioms varžyboms atrankos sistemą, sudarydamos rinktinių sąrašus ir pan.

Aukšto meistriškumo sportininko statusas nepriklauso nuo jo amžiaus, jis sietinas su fizinio pasirengimo lygiu, todėl skirtingose sporto šakose gali apimti labai skirtingas amžiaus kategorijas (pvz., gimnastikai, plaukimui būdinga ypač jauno amžiaus sportininkų rengimasis ir dalyvavimas varžybose, o kitose, pvz., irklavime, sunkiojoje atletikoje ir pan., aukščiausi rezultatai pasiekimai vėliau).

Skip to content