pkksc2 logo

  
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg

Kaliningrade – grūdinančios boksininkų kovos

Boksas 1 1024x576RINGE. Praėjusią savaitę pasibaigusiame tarptautiniame „Gintarinių pirštinių“ bokso turnyre panevėžiečiai iškovojo 6 medalius ir pirštines surėmė su pasaulio jaunimo elitui priklausančiais varžovais.

Kaliningrade tarptautiniame turnyre Lietuvos garbę sėkmingai gynė Panevėžio KKSC ir R. Sargūno sporto gimnazijos boksininkai. Geriausiai pasirodė Rokas Avižonis (svorio kat. iki 64 kg). Trenerių Aleksandro Laučenkovo ir Juliaus Kibo auklėtinis pirmoje kovoje pirštines surėmė su Sankt Peterburgo boksininku Davidu Jurčenko. Pirmąjį raundą nežymiai laimėjo varžovas, bet antrame ir trečiame raunduose Rokui pavyko perimti iniciatyvą ir užtikrintai laimėti šią kovą.

Finale jo laukė Rusijos pirmenybių prizininkas iš Kaliningrado Danil Karačencev. Jau nuo pradžių ši kova vyko be jokios žvalgybos ir du raundus vyravo lygi kova. Vis tik trečiame raunde Rokui pavyko padidinti tempą, primesti varžovui savo kovos manierą ir pelnytai laimėti šią įtemptą ir atkaklią kovą.

Į finalą pakliuvo ir vienas perspektyviausių Lietuvos jaunųjų boksininkų Domantas Prišmantas (svorio kat. iki 81 kg).

Kovoje dėl nugalėtojo titulo panevėžietis susirėmė su varžovu iš Uzbekijos, pasaulio jaunių pirmenybių prizininku Žavochiru Tagoimuradovu. Fiziškai labai stiprus priešininkas nuo pat raundo pradžios metėsi į ataką. Trenerio V. Karpačiausko auklėtiniui pavyko išvengti sunkių varžovo smūgių ir sėkmingai kontratakuoti.

Kovos vaizdas nepakito ir po antro raundo: varžovas galingais smūgiais atakavo ir jam retkarčiais pavykdavo suartėti ir artimoje kovoje įgyti nežymų pranašumą. Trečiame raunde jau vyko lygi kova su nedideliu Domanto pranašumu, bet to jau nepakako pasiekti pergalės. Teisėjų sprendimu kovą laimėjo varžovas iš Uzbekijos.

Anot trenerio J. Kibo, reikia pažymėti didelę pažangą, kurią padarė Domantas: tai teikia vilčių, kad ateityje galime tikėtis iš jo medalių svarbiausiuose Europos ir pasaulio turnyruose.

Finale kovojo dar vienas R. Sargūno sporto gimnazijos auklėtinis, sunkiasvoris Donas Špučys (treneris J. Kibas ir A. Balsys). Jam teko labai pajėgus varžovas iš Rusijos, šios šalies jaunių čempionato prizininkas iš Kaliningrado Timofejus Kupcovas. Solidžią patirtį ringe turintis Rusijos jaunių rinktinės kandidatas nugalėjo Lietuvos jaunąjį boksininką.

Dar trys boksininkai iškovojo bronzos medalius. Jais pasidabino Aras Dudėnas (jaunių amžiaus gr., sv. kat. iki 70 kg), Eividas Avižonis (jaunimo a. gr., svorio kat. iki 69 kg) ir Deividas Bogdanovičius (svorio kat. iki 60 kg).

Jam nesėkmingai susiklostė pusfinalio kova. Pirmoje kovoje vienas geriausių Lietuvos boksininkų užtikrintai nugalėjo Rusijos komandos atstovą iš Maskvos Rafaelį Sarkisjan.

Pusfinalyje Deividas sėkmingai kovojo su Azijos pirmenybių finalininku iš Uzbekijos Zachoniru Juldaševu. Po dviejų raundų Deividas įgijo nedidelį pranašumą ir būdamas greitesnis už varžovą pamažu didino savo pranašumą, bet vieno susidurimo metu jam buvo prakirstas antakis ir gydytojas neleido tęsti kovos. Šį kartą jam teko tenkintis žiūrovų aplodismentais ir bronzos medaliu.

Šiame turnyre boksininkų įgyta patirtis neabejotinai suteiks didesnių galimybių sėkmingai kovoti kitais metais vykstančiame Europos jaunimo čempionate.

Kaliningrade savo pranašumą įrodė šiuo metu pasaulio bokso madas demonstruojanti Uzbekijos rinktinė, kuri šiame turnyre iškovojo tris aukso, du sidabro ir porą bronzos medalių. Lietuvai atstovavusių panevėžiečių sąskaitoje – vienas aukso, du sidabro ir 3 bronzos medaliai.

Šiame turnyre Kaliningrade varžėsi pajėgios Airijos, Uzbekijos, Rusijos, Latvijos ir Lietuvos jaunių, jaunimo bokso rinktinės.

Parengė Linas JOCIUS

sekunde

Sporto renginiai ŠIANDIEN

Nėra

Nuorodos

100 renginiai panevėžyje s

 

miestas

 

 

kksd

 

 

 

Futboloakademija

 

 sekunde

 

 

aina

 

paninfo2

 

Pramogos

 

sitemape