Lietuvos vaikinų Jaunimo čempionų taurė iškeliavo į Panevėžį. Merginoms bronza

Trečiadienį Vilniuje sužaisti vaikinų ir merginų iki 19 metų pusfinalio etapo mačai, po kurių paaiškėjo finalininkų poros.

Pusfinalyje pergalę pasiekė Kauno rajono SM merginos, kurios 30:20 (14:11) nugalėjo Panevėžio sporto centro rankininkes.

Vaikinų pusfinaliuose jau būta kur kas daugiau intrigos. Pirmajame mače Panevėžio sporto centro vaikinai pralaimėjo pirmąjį kėlinį (10:14), tačiau po pertraukos pademonstravo geležinę gynybą ir šventė pergalę prieš Utenos DSC komandą – 28:23. Panevėžiečių komandoje puikiai žaidė 8 įvarčius surinkęs Eligijus Leveika, jam puikiai talkino Marius Gvergždis.

Ketvirtadienį Vilniuje paaiškėjo 2019–2020 metų šalies jaunimo vaikinų ir merginų čempionato nugalėtojai bei prizininkai. Diena prasidėjo kovomis dėl trečiųjų vietų ir pirmosios į aikštę žengė savuosius pusfinalius pralaimėjusios rankininkės.

Bronziniame mače pergalę po atkaklios kovos 29:27 (12:13) pasiekė Panevėžio sporto centro merginos, pranokusios oponentes iš Pasvalio. Nugalėtojoms 9 įvarčius įmetė Miglė Malyševa, 7 pridėjo Vesta Jančytė, 6 – Vakarė Petretytė. Pasvalio ekipai 7 įmetė Nida Jakubauskaitė, po 5 surinko Gabrielė Grinevičiūtė ir Augustina Zalenskaitė.

Vaikinų mažajame finale susitiko Vilniaus SM „Tauro“ ir Utenos DSC komandos. Čia didesnės intrigos nebuvo ir vilniečiai užtikrintai laimėjo susitikimą dėl trečiosios vietos – 35:26 (15:8).

Merginų iki 19 metų finale susitiko Kauno rajono SM ekipa ir Vilniaus SM „Tauro“ merginos. Nuo pat rungtynių pradžios solidžiau atrodę vilnietės pirmąjį kėlinį laimėjo – 10:8. Antroje susitikimo pusėje garliavietės savo varžovių prisivyti neįstengė ir Vilniaus SM „Tauras“ šventė pergalę – 24:19.

Tikra drama, pareikalavusi net dviejų pratęsimų, įvyko vaikinų iki 19 metų čempionato finale. Solidžiai susitikimą pradėję Panevėžio sporto centro ir Raimundo Sargūno sporto gimnazijos jungtinė komanda jau po pirmojo kėlinio pirmavo užtikrintai – 12:5. Vis tik Varėnos rankininkai antroje susitikimo pusėje pademonstravo pavyzdinį charakterį ir ėmė mažinti atsilikimą. Fantastiškai antro kėlinio pabaigą sužaidusi Varėnos komanda sugebėjo išplėšti pratęsimą – 21:21.

Pirmosios dešimt minučių nugalėtojo išaiškinti nepadėjo (23:23), tad buvo žaidžiamas ir antrasis pratęsimo kėlinukas. Jo metu tiesiog fantastiškai Panevėžio gretose sužaidė Danielius Kairys, kurio įvarčiai leido panevėžiečiams švęsti pergalę – 30:27. Svarų indėlį viso sezono metu pridėjo Panevėžio sporto centro auklėtiniai Marius Gvergždys, Domas Letkauskas, Orestas Klementjevas, Ernaldas Martinaitis, Danas Maženis, Ąžuolas Adomonis.

Sportininkus treniruoja Aldona Šlėktienė ir Mindaugas Vėta.