Medalių lietus Trakuose

Gegužės 24 – 26 d. stipriausi Lietuvos baidarių ir kanojų jaunieji sportininkai rinkosi Trakuose, kur vyko Lietuvos jaunių ir jaunimo čempionatas. Be stipriausiųjų vardo nugalėtojai iškovojo teisę atstovauti Lietuvai Europos jaunių ir jaunimo čempionate.
Varžybos vyko tris dienas, vienoje gražiausių Lietuvos vietų, visiškai šalia Trakų pilies. Penktadienį sportininkai varžėsi 500 m nuotolyje, šeštadienį 1000 m, o sekmadienį 200 m sprinto nuotolyje. Atletai varžėsi vienvietėmis, dvivietėmis bei keturvietėmis valtimis. Sekmadienio finalai buvo tiesiogiai rodomi internetu, nuorodą į šią transliaciją su vaizdo įrašu galima rasti oficialioje federacijos svetainėje http://bki.lt.
Daugiausiai apdovanojimų (devynis iš devynių galimų) pelnė trenerės Dalios Vaičikonienės auklėtinė Gabrielė Srivkinaitė (2003 m. g.). Pernai trumpam iš sporto pasitraukusi Gabrielė šiemet grįžo su naujomis jėgomis. Ji visuose trijuose nuotoliuose iškovojo trečiąsias vietas, visuose nuotoliuose keturviete baidare užėmė pirmas vietas įguloje kartu su dvejomis plungiškėmis ir drauge iš Panevėžio – 200 m ir 500 m su Austėja Poškute, o 1000 m su Kotryna Glemžaite. Dvivietėje baidarėje visuose nuotoliuose iškovotos prizinės vietos. 500 m rungtyje dviviete su A. Poškute iškovojo antrą vietą (čia nugalėjo panevėžietė K. Glemžaitė su kauniete), su Austėja taip pat buvo antros ir 200 m nuotolyje, o 1000 m dviviete kartu jau su K. Glemžaite iškovojo dar vieną antrą vietą.
Emilijus Montvila (2001 m. g.) varžybose pelnė net keturis aukso bei vieną bronzos medalį. Trenerio Vytauto Vaičikonio auklėtinis šiemet jau turi iškovojęs teisę atstovauti Lietuvai Pasaulio jaunių čempionate. Emilijus keturvietėje baidarėje nugalėjo visuose trijuose nuotoliuose, dvivietėje baidarėje su porininku iš Šiaulių nugalėjo 200 m nuotolyje, o bronzos medalį pelnė 500 m nuotolyje irkluodamas vienvietę baidarę.
D. Račkauskas, V. Vronevskis 1000 m nuotolyje keturvietėje baidarėje iškovojo antrą vietą, 500 m nuotolyje keturvietėje baidarėje liko treti. 200 m nuotolyje keturvietėje baidarėje D. Račkauskas ir E. Trepekas finišavo treti.
Jaunimo grupėje lenktyniavęs šiuo metu stipriausias Panevėžio irkluotojas Lukas Šakalys (treneris V. Vaičikonis) iškovojo tris pirmas vietas. Vienvietėje baidarėje 1000 ir 200 m nuotoliuose, o keturvietėje baidarėje ir 500 m nuotolyje laimėjęs Lukas šiuo metu yra Vokietijoje kur startuos keturvietėje baidarėje antrame Pasaulio taurės etape kartu su Lietuvos olimpiečiais. Luko šiemet laukia labai atsakingas sezonas, kadangi Lietuvos komanda kovos dėl kelialapių į Olimpines žaidynes, į kurias patekti turi galimybių ir mūsų miesto atstovas.
Kiti panevėžiečių rezultatai:
K2 500 m 3 v.- J. Pranka su skuodiškiu; C4 1000 m 2 v.- T. Cesevičius su Visagino ir Elektrėnų atstovais; K1 1000 m 3 v.- J. Pranka; K2 1000 m 3 v.- V. Vronevskis, D. Račkauskas; K4 1000 m 3 v.- J. Pranka, Trepekas su Klaipėdos ir Plungės atstovais; C2 200 m jaunimo gr. 2 v.- Ž. Česonis su visaginiečiu; K2 200 m jaunimo gr. 3 v. D. Liukpetris, K. Bružas; K4 200 m jaunimo gr. 2 v.- D. Liukpetris, K. Bružas su kauniečiais; C1 500 m jaunimo gr. 3 v.- Ž. Česonis; K4 500 m jaunimo gr. 2 v.- K. Bružas su skuodiškiu ir kauniečiais; K4 500 m trečia vieta- E. Čepokaitė, K. Glemžaitė, G. Kuodytė ir kauniete; K4 1000 m trečia vieta- G. Kuodytė, A. Poškutė su kaunietėmis; K1 500 m. jaunimo gr. 3 v.- G. Rauckytė; K2 500 m jaunimo gr. trečia vieta A. Grigorjeva su G. Rauckyte; K4 500 m. jaunimo nugalėjo G. Rauckytė su A. Grigorjeva su A. Krasnova ir šiauliete, antra vieta L. Čechova su vilnietėmis; K2 200 m jaunimo gr. 2 v. L. Čechova su vilniete; K1 1000 m jaunimo gr. 3 v.- G. Rauckytė; K2 1000 m. jaunimo pirma vieta A. Grigorjeva, G. Rauckytė, antra L. Čechova su vilniete.
Artimiausios irkluotojų varžybos dabar birželio 7d. Šiauliuose.