Stalo teniso čempionate – įspūdingas panevėžiečių pasirodymas

Vilniuje vykusiame Lietuvos stalo teniso 89-ajame čempionate sėkmingai pasirodė panevėžiečiai. Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro ugdytinė Augustė Melaikaitė iškovojo du sidabro medalius, o jos treneris Valdas Martinkus liko trečias. 89-ajame stalo teniso čempionate dalyvavo 32 moterys ir 32 vyrai. Sportininkai rungėsi asmeninėse, moterų, vyrų ir mišrių dvejetų rungtyse. Šį kartą į varžybas susirinko visi pajėgiausi mūsų šalies stalo tenisininkai ir tris dienas vykusiose varžybose emocijos kaitino žiūrovus.
Vyrų grupėse asmeninėse varžybose dalyvavo penki panevėžiečiai: Valdas Martinkus, Audrius Preidžius, Paulius Gūra, Klaidas Čepaitis ir Mindaugas Steponkus. Į stipriausiųjų stalo tenisininkų šešioliktuką pateko trys panevėžiečiai – V. Martinkus, A. Preidžius ir P. Gūra. Atkrintamosiose varžybose burtai suvedė du panevėžiečius – V. Martinkų ir P. Gūrą. Šį susitikimą laimėjęs V. Martinkus toliau tęsė kovą dėl medalių. Pusfinalyje V. Martinkus nusileido klaipėdiečiui A. Udrai, tad panevėžietis tapo bronzos medalio laimėtoju.
Moterų grupėje du sidabro medalius iškovojo šešiolikmetė Augustė Melaikaitė. Trenerio V. Martinkaus auklėtinė antra buvo vienetų bei dvejetų varžybose. Tai pirmasis toks laimėjimas A. Melaikaitei suaugusiųjų šalies čempionate. Pogrupyje panevėžietė vienodais rezultatais 3:0 nugalėjo vilnietes L. Butkienę ir U. Grincevičiūtę ir 3:1 kaunietę K. Stankevičiūtę. Finaliniame šešioliktuke trenerio V. Martinkaus auklėtinė 4:0 įveikė vilnietę M. Sereikaitę, o ketvirtfinalyje po įtemptos kovos 4:3 nugalėjo kaunietę V. Venckutę. Paskutinę čempionato dieną pusfinalyje Augustė Melaikaitė po dramatiškos kovos 4:3 (11:9,5:11,6:11,11:7,7:11, 11:7,11:8) nugalėjo Emiliją Riliškytę. Teisę kovoti finale išsikovojo Kornelija Riliškytė ir Augustė Melaikaitė. Finale K. Riliškytė nugalėjo A. Melaikaitę 4:1 (11:9, 9:11,11:7,11:4,11:3) ir tapo 2019 m. čempione. Panevėžietei, J. Balčikonio gimnazijos mokinei, atiteko sidabro medalis.
Dar vieną sidabro medalį A. Melaikaitė pelnė moterų dvejetų varžybose. Panevėžietė poroje su klaipėdiete Andželika Petrauskiene finale 1:3 nusileido Vitalijai Venckutei su Egle Jankauskiene ir užėmė antrąją vietą.